کوره آنیل

کوره آنیل

کوره آنیل و کوره های مخصوص تنش گیری می‌توانند به صورت باکسی، بل تایپ و یا پیوسته وجود داشته باشند. در این کوره‌ها به دلیل اهمیت نرخ گرم شدن و سرد شدن در فرآیندهای فوق مهم است که سیستم گرمایش (نظیر الکتریسیته یا مشعل) به نحوی تعبیه شده باشد که کمترین شوک حرارتی به قطعه وارد نشود و همچنین زمان فرآیند (و در نتیجه هزینه‌ی آن) بهینه باشد.

تعداد مدل های موجود:

0
مدل های کالا
مدل
معرفی کالا

کوره آنیل و کوره های مخصوص تنش زدایی می‌توانند به صورت باکسی، بل تایپ و یا پیوسته وجود داشته باشند. در این کوره‌ها به دلیل اهمیت نرخ گرم شدن و سرد شدن در فرآیندهای فوق مهم است که سیستم گرمایش (نظیر الکتریسیته یا مشعل) به نحوی تعبیه شده باشد که کمترین شوک حرارتی به قطعه وارد نشود و همچنین زمان فرآیند (و در نتیجه هزینه‌ی آن) بهینه باشد.

گستره دمایی کوره آنیل و تنش گیری از c° 350 (تنش گیری) تا c° 1000 (آنیل کامل فولادها) می‌باشد. برای جلوگیری از اکسیداسیون قطعات در هنگام آنیل، کوره حتما باید به یک سیستم گاز محافظ مجهز باشد. گردش هوا در این کوره آنیل و تنش گیری باید به نحوی باشد که در هنگام آنیل کردن ، اعوجاج و عدم یکنواختی سختی در قطعات رخ ندهد تا قطعات تولیدی بیشترین کیفیت را دارا باشند.

پر کاربردترین کوره آنیل

از انواع کوره آنیل و تنش گیری می‌توان به کوره‌های زنگوله‌ ای (بل تایپ) اشاره کرد که در آن سیم پیچ یا نوار فولادی انباشته شده در حدود 1250 فارنهایت (680 درجه سانتیگراد) ، مس با دمای 500 تا 900 فارنهایت (260 تا 480 درجه سانتیگراد) گرم می شوند. کوره آنیل و تنش گیری  دارای یک پوشش داخلی هستند که در آن اتمسفر آماده شده توسط یک فن پایه به گردش در می آید.

کوره آنیل

کوره آنیل

اگر خصوصیات ماده در حال گرم شدن می تواند تحت تأثیر بیش از حد گرم شدن قرار گیرد، باید اختلاف بین دمای گاز کوره و دمای بار نهایی را کم نگه داشت، به خصوص اگر ماده گرم شده هدایت حرارتی ضعیفی داشته باشد. ترکیب این دو مورد در بازپخت سیم پیچ‌های ضخیم از نوار نازک فولادی وجود دارد. گرچه این نوار فولادی تحت کشش پیچیده شده است، اما لایه ‌های پی در پی تماس مداوم با یکدیگر ندارند زیرا سطح ظاهرا صاف نوار دارای بی نظمی های میکروسکوپی است. این فضاهای نازک با هوای محبوس پر شده‌اند که رسانایی گرمایی بسیار ضعیفی دارند. نتیجه این است که زمان گرم شدن ممکن است بیش از 2 ساعت در هر اینچ ضخامت شعاعی سیم پیچ باشد.

ویژگی های کوره آنیل

مدت زمان خنک سازی در کوره آنیل ممکن است تقریباً به اندازه چرخه گرم شدن باشد. با سیم پیچ های گسترده تر و طولانی تر، زمان کل ممکن است یک هفته باشد. به همین دلیل است که تعداد بسیار زیادی از این کوره ها برای تأمین نیازهای رو به رشد صنایع مورد نیاز است.

از روش ‌های مختلفی برای گرم کردن و خنک کردن سریع سیم پیچ‌ های بزرگ استفاده می ‌شود. برای مثال استفاده از هیدروژن (یک رسانای عالی) در داخل محفظه، سست پیچیدن سیم پیچ ‌ها برای عبور گاز بیشتر مابین سیم پیچ ‌ها و افزودن صفحات همرفت گازهای داغ بین سیم پیچ‌ های انباشته شده.

کوره آنیل

کوره آنیل

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

متنوع ترین خدمات و کالاهای صنعتی
بررسی و مقایسه ارائه دهندگان
معرفی تخصصی خدمات و کالاها
مشاوره تخصصی رایگان
ثبت نام رایگان ارائه دهندگان