دستگاه وت بلاست

دستگاه وت بلاست

دستگاه وت بلاست دستگاهی است که به وسیله آن پاشش مخلوط آب و ساینده بوسیله هوای فشرده روی اجسام صورت می گیرد.

تعداد مدل های موجود:

0
مدل های کالا
مدل
معرفی کالا

دستگاه وت بلاست

دستگاه وت بلاست دستگاهی است که به وسیله آن پاشش مخلوط آب و ساینده بوسیله هوای فشرده صورت می گیرد. عملیات سایش سطح با استفاده از ذرات ساینده برای اولین بار در سال 1870، توسط فردی به نام بنجامین تیلگمن، ابداع شد. در این روش، حجم مشخصی از ذرات ساینده با فشار زیاد به سمت یک سطح پرتاب می شدند؛ هدف از سایش سطوح، دستیابی به یک سطح زبر و درخشان، حذف آلاینده های سطحی و صاف کردن ناهمواری های سطح بود. برای هدایت مواد به سمت سطح، از هوای فشرده استفاده می شد که ذرات ساینده را از مخزن به سمت نازل هدایت می کرد. به مرور زمان، تغییرات زیادی در سند بلاست فلزات به وجود آمد به طوری که امروزه روش های جدید مانند وت بلاست، جایگزین آن شده است.

دستگاه وت بلاست

دستگاه وت بلاست

مزایای دستگاه وت بلاست

دستگاه وت بلاست دارای 90 درصد غبار کمتر نسبت به سند بلاست خشک بوده و بدون الکتریسیته ساکن و جرقه است. علاوه بر آن دستگاه وت بلاست استهلاک کمتر نازل ، شیلنگ و شیر کنترل ساینده را داراست.

دستگاه وت بلاست سیار برای تمیزکاری سطوح در مکان هایی که به غبار و جرقه حساس هستند کاربرد فراوان دارد . همچنین بلاستینگ در مناطق شرجی که امکان استفاده از ساینده و هوای فشرده خشک را ندارند نیز از قابلیت های دستگاه وت بلاست است. معمولا برای قطعاتی بزرگتر از صندلی یا وزن بیشتر از ۲۰۰ کیلو ، دستگاه وت بلاست سیار استفاده میشود. دستگاه وت بلاست سیار صنعتی ریموت دار نیز از دیگر انواع این دستگاه ها بوده که دارای کیفیت ساخت بالا می باشد. این دستگاه همچنین مجهز به شیر آلات ضد سایش اتوماتیک و مجهز به ریموت کنترل تمام پنوماتیک است. همچنین دارای سیستم فیلتر آب و ساینده در ورودی است. وت بلاست انژکتوری نیز انتخابی ارزان و کاربردی برای انجام سندبلاست بدون غبار است. این نوع دستگاه وت بلاست بدون جرقه و الکتریسیته ساکن بوده و استهلاک پایین و کاربری آسان آن بسیار ارزشمند است. همچنین مجهز به شیر قطع کن است و کاربری روتین برای نماشویی و سطوح آلودگی را داراست.

دستگاه وت بلاست

دستگاه وت بلاست

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

متنوع ترین خدمات و کالاهای صنعتی
بررسی و مقایسه ارائه دهندگان
معرفی تخصصی خدمات و کالاها
مشاوره تخصصی رایگان
ثبت نام رایگان ارائه دهندگان