آون جوشکاری

آون جوشکاری

آون جوشکاری به عنوان اجاق های تثبیت الکترود و اجاق های نگهدارنده الکترود شناخته می شوند. آون جوشکاری با جلوگیری از جوشکاری میله ها و الکترودها از جذب رطوبت از جو، یک جوشکاری با کیفیت بالا را فراهم می کنند.

تعداد مدل های موجود:

0
مدل های کالا
مدل
معرفی کالا

آون جوشکاری به عنوان اجاق های تثبیت الکترود و اجاق های نگهدارنده الکترود شناخته می شوند. آون جوشکاری با جلوگیری از جوشکاری میله ها و الکترودها از جذب رطوبت از جو، یک جوشکاری با کیفیت بالا را فراهم می کنند.

استفاده از آون جوشکاری به محافظت از دستگاه جوشکاری در برابر آلودگی و جلوگیری از نقص جوش مانند ترک خوردگی و اختلال کمک می کند. زیرا رطوبت می تواند یکپارچگی پوشش های میله را از بین ببرد و منجر به پراکندگی بیش از حد، تشکیل ترک ها، حتی یک قوس نامنظم شود. آون جوشکاری برای مغازه های جوشکاری و امکانات آموزشی که در آن نیازی به جابجایی نیست، ایده آل است. اجاق های الکترود قابل حمل به گونه ای طراحی شده اند که برای مقابله با فرایند جوشکاری در مکان های مختلف با شما همراه هستند. قوطی های Watertight نیز برای جوشکاری لوازم جانبی که برای نگهداری میله های کوتاه مدت از آنها استفاده می شود برای خشک نگه داشتن آنها هستند.

کاربرد آون جوشکاری

از آنجا که روکش های روی الکترودهای جوشکاری، هیدروژن حاوی رطوبت هوا را جذب می کنند، الکترودهای آسیب دیده می توانند وارد جوش شوند و باعث ترک شوند. برای بازگرداندن این قبیل الکترودها باید از اجاق های تثبیت الکترو استفاده کرد. الکترودهایی که در اثر رطوبت آسیب دیده اند یا ممکن است آسیب دیده باشند، قابل بازسازی هستند. با حذف رطوبت می توان از الکترود استفاده کرد.

آون جوشکاری

آون جوشکاری

بسیاری از شرکت ها اجاق گاز بازسازی دارند. هنگامی که الکترود از میدان برمی گردد، مورد بازگردانی قرار می گیرد و برای نگهداری به داخل اجاق نگهدارنده یا آون جوشکاری منتقل می شود. “SMATO” طیف کاملی از الکترود جوشکاری و اجاقهای خشک کن شار را ایجاد می کند. بیشتر الکترودهای جوشکاری ، به ویژه الکترودهای نوع پودر آهن کم هیدروژن ممکن است رطوبت جو را جذب کنند. اگر رطوبت بیش از حد توصیه شده مطابق با نوع شار باشد ، الکترودها باید قبل از استفاده مجدداً خشک شوند تا رطوبت اضافی جذب شده از روکش شار دور شود. اجاق های خشک کن الکترود جوشکاری SMATO برای رفع این نیاز طراحی شده اند و برای خشک کردن مجدد الکترودها ایده آل هستند.

انواع آون جوشکاری

1- آون جوشکاری Portable Welding, Type 1, 300 Deg که 300 گرم بوده ولتاژی بین 110 تا 240 ولت دارد. فرایند جوشکاری پایداری داشته و باعث کاهش مصرف برق می گردد. درب عایق با جفت به راحتی ایمن می گردد. نور نشانگری بین 50 تا 60 هرتز دارد.

2- آون جوشکاری Portable Welding, Type 2, 100-300 Deg که بین 100 تا 300 گرم  بوده و قابل حمل است و از عناصر گرمایشی برخوردار است. به منظور تهیه حرارت یکنواخت و مداوم برای محافظت از الکترود طراحی شده است. همچنین دارای ترموستات قابل تنظیم ، چراغ نشانگر و سیم برق قابل جابجایی با ورودی قفل است.

جمع بندی آن جوشکاری

فرایند جوشکاری با استفاده از گرمای زیاد به مواد ، معمولاً فلزات بکار می رود و قطعات آنها را به هم می زند و باعث ایجاد همجوشی می شود. جوشکاری با روشهای اتصال فلز با درجه حرارت پایین تر مانند لحیم کاری که فلز پایه را ذوب نمی کنند، متمایز است.

آون جوشکاری در واقع مخزن هایی قابل حمل هستند که سبک و با دوام می باشند. اجاق گاز قابل حمل جوشکاری الکترود برای خشک نگه داشتن الکترودها استفاده می شوند. آون جوشکاری می تواند به عنوان اجاق های پیش گرم کننده یا برای گرمایش بعد از آن استفاده شوند.

آنها توسط جوشکارها و سازندگان برای جوشکاری گرما یا قطعات فلزی مورد استفاده قرار می گیرند. اقلام معمولاً گرم شامل یاتاقان های کشتی، سرسیلندرها، کستینگ، اتصالات جوش داده شده، صفحات، آلومینیوم، اتصالات استیل کربن و پمپ ها هستند. میله دستگاه جوشکاری و اجاق گاز شار مورد استفاده در صنایع مختلفی از جمله هوافضا، کشتی سازی، نفت و ساخت و ساز می باشد.

آون جوشکاری

آون جوشکاری

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

متنوع ترین خدمات و کالاهای صنعتی
بررسی و مقایسه ارائه دهندگان
معرفی تخصصی خدمات و کالاها
مشاوره تخصصی رایگان
ثبت نام رایگان ارائه دهندگان