ماشین کاری اسپارک

ماشینکاری اسپارک

ماشینکاری اسپارک یا ماشینکاری تخلیه الکتریکی فرآیندی است که عمل براده برداری را به روش غیر تماسی و از طریق ایجاد جرقه روی سطح کار انجام می دهد. در فرآیند ماشین کاری اسپارک ، تخلیه الکتریکی توسط ژنراتور در مایع دی الکتریک انجام شده و جرقه های متناوب با ولتاژ پایین و آمپر بالا تولید می کند.

تعداد ارائه دهندگان:

5
ارائه دهندگان
معرفی خدمت

ماشینکاری اسپارک یا ماشینکاری تخلیه الکتریکی فرآیندی است که عمل براده برداری را به روش غیر تماسی و از طریق ایجاد جرقه روی سطح کار انجام می دهد. در فرآیند ماشین کاری اسپارک ، تخلیه الکتریکی توسط ژنراتور در مایع دی الکتریک انجام شده و جرقه های متناوب با ولتاژ پایین و آمپر بالا تولید می کند. دمای این جرقه ها از 8000 درجه تا 12000 درجه سانتیگراد متغیر است. میزان براده برداری دستگاه ماشینکاری اسپارک بستگی به انرژی جرقه دارد که چاله هایی با ابعاد از چند میکرون تا 1 میلیمتر تولید می کنند. زیاد بودن انرژی جرقه ها باعث افزایش سرعت فرآیند می شود اما کیفیت پرداخت سطح را کم می کند. در این فرآیند قطعه کار و ابزار به منبع الکتریکی متصل هستند و قطعه کار نقش کاتد و ابزار نقش آند را بازی می کند.

مشاهده بیشتر

 

ساخت قالب کشش عمیق ساخت قالب پانچ ساخت قالب خمش ساخت قالب متالورژی پودر 

نظرات

2 Comments

 1. مرتضی عالیشوندی گفت:

  تفاوت برش اسپارک با ماشین کاری اسپارک دقیقا توی چه مواردیه؟ آیا برش اسپارک رو هم انجام میدید؟

  • فرمت گفت:

   سلام
   برای انجام خدمات برش اسپارک یا برش وایرکات به لینک زیر مراجعه کنید. در این مطلب جزئیات این فرآیند و هزینه های مربوطه هم به طور مفصل شرح داده شده.
   برش اسپارک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

متنوع ترین خدمات و کالاهای صنعتی
بررسی و مقایسه ارائه دهندگان
معرفی تخصصی خدمات و کالاها
مشاوره تخصصی رایگان
ثبت نام رایگان ارائه دهندگان