پیچ تراشی

پیچ تراشی

پیچ تراشی یا threading یکی از فرایندهای ماشین کاری است که توسط تیغه ها و ابزار مختلفی در انواع دستگاه های تراشکاری  و فرزکاری انجام می شود. به این فرایند، رزوه زنی یا رزوه تراشی نیز گفته می شود. به طور کلی، پیچ ها اغلب توسط فرایند های شکل دهی و ماشین کاری تولید می شوند.

تعداد ارائه دهندگان:

4
ارائه دهندگان
معرفی خدمت

پیچ تراشی یا threading یکی از فرایندهای ماشین کاری است که توسط تیغه ها و ابزار مختلفی در انواع دستگاه های تراشکاری  و فرزکاری و سنگ زنی انجام می شود. به این فرایند، رزوه زنی یا رزوه تراشی نیز گفته می شود. به طور کلی، پیچ ها اغلب توسط فرایند های شکل دهی و ماشین کاری تولید می شوند. رزوه زنی توسط فرایند فورج ، به وسیله دستگاه های رزوه زنی غلتکی یا رولینگ پیچ قابل انجام است. این دستگاه ها با سرعت بالایی روی سطوح داخلی و خارجی لوله ها و میلگرد ها رزوه زنی می کنند.

پیچ تراشی با تیغه تک نقطه ای

 

پیچ تراشی با تیغه تک نقطه ای

فرایند فرزکاری و تراشکاری رزوه روی پیچ یا همان پیچ تراشی ، روش دشوارتر اما بسیار دقیق تری نسبت به سایر فرایندهای رزوه زنی است. این عمل به وسیله تیغه های تک نقطه ای ، حدیده کاری ، قلاویز کاری و انواع دیگر ابزار انجام می شود. همچنین، رزوه تراشی توسط سنگ زنی نیز انجام می شود، که توان ایجاد رزوه هایی با عمق کم و ظرافت زیاد ، یا پرداخت نهایی رزوه ها را دارد. همچنین ساخت پیچ را می توان ، توسط انواع فرایندهای دایکست نیز انجام داد. اما فرایندهای ریخته گری ، دقت بسیار پایینی دارند.

مشاهده بیشتر

قالب سازی دایکاست برش هواگاز نرماله کردن چدن

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

متنوع ترین خدمات و کالاهای صنعتی
بررسی و مقایسه ارائه دهندگان
معرفی تخصصی خدمات و کالاها
مشاوره تخصصی رایگان
ثبت نام رایگان ارائه دهندگان