پوشش تفلون

پوشش تفلون

پوشش تفلون یا پلی تترافلئورواتیلن (PTFE) ، دارای تعدادی خواص هستند که آن را برای بسیاری از صنایع مفید می کند. به عنوان مثال پوشش های PTFE در برابر مواد شیمیایی خورنده مقاوم هستند، عایق خوبی در برابر الکتریسیته هستند، آب را جذب نمی کنند، می توانند در برابر گرما و سرما مقاومت کنند، در برابر اشعه ماوراء بنفش مقاوم هستند و اصطکاک کمی ایجاد می کنند.

تعداد ارائه دهندگان:

4
ارائه دهندگان
معرفی خدمت

پوشش تفلون یا پلی تترافلئورواتیلن (PTFE) ، پوششی با کاربردهای بسیار متنوع است. اگرچه معمولا با پوشش نچسب در ظروف آشپزخانه شناخته می شود اما در بسیاری از دیگر صنایع نیز کاربرد دارد. پوشش تفلون دارای تعدادی خواص هستند که آن را برای بسیاری از صنایع مفید می کند. به عنوان مثال پوشش های PTFE در برابر مواد شیمیایی خورنده مقاوم هستند، عایق خوبی در برابر الکتریسیته هستند، آب را جذب نمی کنند، می توانند در برابر گرما و سرما مقاومت کنند، در برابر اشعه ماوراء بنفش مقاوم هستند و اصطکاک کمی ایجاد می کنند.

به منظور اعمال پوشش تفلون ابتدا بر روی سطح فلز فرآیند سندبلاست فلزات انجام می شود. سپس یک پرایمر از پوشش مدنظر اعمال می شود و به حفره های ایجاد شده در سطح نفوذ می کند. سپس پوشش به خوبی بر روی سطح مورد نظر پخته می شود.

پوشش تفلون صنعتی می تواند در دماهای کمتر از 250- درجه فارنهایت بدون از دست دادن خواص فیزیکی مقاومت کنند و می تواند به طور مداوم در دماهای  260-500 درجه فارنهایت کار کند. لازم به ذکر است که پوشش تفلون صنعتی اغلب در صنعت خودروسازی ، مواد کابل کشی، دستگاه های نوری، کاربردهای دارویی، لوله ها و غیره استفاده می شود.

پوشش تفلون

قبل و بعد اعمال پوشش  تفلون صنعتی

آرایش منحصر به فرد پوشش PTFE همان چیزی است که خواص نچسب، عدم اصطکاک و دی الکتریک را برای آن فراهم می کند که آن را در بسیاری از کاربردها مفید می کند. روکش تفلون یک جامد فلوروکربن است، به این معنی که وزن مولکولی بالایی دارد که تنها از کربن و فلوئور تشکیل شده است. این آرایش آن را در برابر آب مقاوم می کند، ضریب اصطکاک پایینی به آن می بخشد و سایر خواص مفید آن را ممکن می سازد.

لازم به ذکر است که نیمی از کل تولیدات PTFE برای سیم کشی در هواپیما و رایانه استفاده می شود. خواص دی الکتریک PTFE و دمای ذوب بالا آن را برای کابل های عایق و رابط ایده آل می کند. بردهای مدار چاپی مورد استفاده در فرکانس های مایکروویو نیز اغلب از PTFE به عنوان عایق استفاده می کنند. در واقع عایق خوب برای ایمنی حیاتی است و به همین دلیل است که بسیاری از صنایع به PTFE اعتماد دارند.

پوشش تفلون

روکش تفلون

خدمات پوشش تفلون

خدمات پوشش تفلون همچنین برای پوشش داخلی خطوط سوخت و هیدرولیک استفاده می شود. از آنجایی که سیالات ممکن است در دماهای سردتر و ارتفاعات به آرامی جریان داشته باشند، ضریب اصطکاک کم روکش تفلون باعث می شود تا اطمینان حاصل شود که این مواد در صورت نیاز به جریان خود ادامه می دهند.

با توجه به کاربردهای صنعتی خدمات پوشش تفلون ، اصطکاک کم روکش تفلون صنعتی در کاربردهایی که ممکن است قطعات روی یکدیگر بلغزند، مانند چرخ دنده ها، صفحات کشویی و … مفید است. روکش تفلون صنعتی بسیار بهتر از سایر پوشش ها مانند نایلون و استال (acetal) در این نوع کاربرد عمل می کند.

در صنایع غذایی و آشامیدنی، خدمات پوشش تفلون در مواقعی که سطح نچسب مورد نیاز است مفید می باشد. مقاومت بالای روکش تفلون در برابر گرما در ظروف پخت و پز بسیار مورد توجه است، زیرا وقتی در اجاق گاز یا سطوح پخت قرار می گیرند، تحلیل نمی روند.

خدمات پوشش تفلون

روکش تفلون در کاربرد پزشکی

با توجه به کاربردهای پزشکی و آزمایشگاهی، خدمات پوشش تفلون برای لوله ها مفید است، زیرا می توان به کمک روکش تفلون ابزارها را در برابر خوردگی شیمیایی و آلودگی توسط میکروب ها بسیار مقاوم کرد. این امر کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که ابزارها در کاربردهای زیست پزشکی و پروژه های تحقیقاتی دقیق، سالم و ایمن هستند.

انواع روکش تفلون صنعتی

پوشش تفلون صنعتی را می توان بر روی فولاد کربنی ، آلومینیوم، فولاد ضد زنگ، آلیاژهای فولادی، برنج و منیزیم و همچنین مواد غیر فلزی مانند شیشه، فایبر گلاس، مقداری لاستیک و پلاستیک استفاده کرد. در ادامه به توضیح هر یک از انواع روکش تفلون صنعتی پرداخته شده است.

روکش تفلون PTFE

پوشش تفلون PTFE (پلی تترافلئورواتیلن) حاوی سیستم دو لایه (پرایمر/پوشش رویی) می باشد. این محصولات دارای بالاترین دمای عملیاتی در بین فلئوروپلاستیک، ضریب اصطکاک بسیار پایین، مقاومت سایشی خوب و مقاومت شیمیایی خوب هستند. لازم به ذکر است که تفلون PTFE فقط به صورت مایع بر پایه آب موجود است.

روکش تفلون صنعتی

پوشش PTFE

پوشش تفلون FEP

به منظور ایجاد فیلم های غیر متخلخل، روکش تفلون FEP (کوپلیمر اتیلن پروپیلن فلئورینه) ذوب می‌شوند و در حین پخت جریان پیدا می کنند. این پوشش تفلون صنعتی مقاومت شیمیایی بسیار خوبی دارد. همچنین روکش تفلون صنعتی FEP علاوه بر اصطکاک کم، خاصیت نچسب بسیار خوبی دارد. حداکثر دمای قابل استفاده 204 درجه سانتیگراد است. لازم به ذکر است که FEP به صورت مایع بر پایه آب و پودر موجود است.

روکش تفلون صنعتی

روکش FEP

پوشش تفلون PFA

پوشش های نچسب PFA (PerFluoroAlkoxy) مانند FEP در حین پخت ذوب می شوند و جریان پیدا می کنند تا لایه های غیر متخلخل ایجاد کنند. با این تفاوت که پوشش تفلون صنعتی PFA دمای استفاده مداوم بالاتر (260 درجه سانتیگراد)، ضخامت لایه تا 1000 میکرومتر و چقرمگی بیشتر از PTFE یا FEP را ارائه می دهد. PFA نیز به دو صورت مایع بر پایه آب و پودر موجود است.

پوشش تفلون صنعتی

پوشش PFA

روکش تفلون TEFZEL ETFE

ETFE کوپلیمری از اتیلن و تترافلئورو اتیلن است و همچنین با نام تجاریTefzel  فروخته می شود. اگرچه به طور کامل فلئورینه نشده است، اما مقاومت شیمیایی بسیار خوبی دارد و می تواند به طور مداوم در دمای 149 درجه سانتیگراد کار کند. این رزین در بین فلئوروپلاستیک ها سخت ترین است و می توان آن را تا ضخامت 1000 میکرومتر اعمال کرد تا پوششی بسیار بادوام ارائه دهد. لازم به ذکر است که ETFE به شکل پودر در دسترس است.

روکش تفلون صنعتی

پودر ETFE

هزینه پوشش تفلون

هزینه پوشش تفلون متناسب با نوع روکش به کار رفته ممکن است متفاوت باشد. اما در مجموع به علت دوام بالای محصولات حاصل از این پوشش دهی و مقاومت هایی که در کاربردهای مختلف ایجاد می کند، انجام خدمات پوشش تفلون صرفه اقتصادی دارد.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

متنوع ترین خدمات و کالاهای صنعتی
بررسی و مقایسه ارائه دهندگان
معرفی تخصصی خدمات و کالاها
مشاوره تخصصی رایگان
ثبت نام رایگان ارائه دهندگان