مشـاوره و پشـتیبانی

021-91303797

نورد ورق

نورد ورق

نورد ورق شامل عبور فلزی از یک یا چند جفت غلتک به منظور کاهش ضخامت و یکنواخت شدن است. ورق فلزی در طی فرآیند ساخت به قطعات نازک و مسطح تبدیل می شود. فرآیندهای تولیدی متعددی برای ساخت ورق فلزی وجود دارد که می توان به نورد، پرسکاری و … اشاره کرد.

تعداد ارائه دهندگان:

4
ارائه دهندگان
معرفی خدمت

نورد ورق

نورد ورق شامل عبور فلزی از یک یا چند جفت غلتک به منظور کاهش ضخامت و یکنواخت شدن است. ورق فلزی در طی فرآیند ساخت به قطعات نازک و مسطح تبدیل می شود. فرآیندهای تولیدی متعددی برای ساخت ورق فلزی وجود دارد که می توان به نورد، پرسکاری و … اشاره کرد. در واقع نورد ، شکل دهی پیوسته ماده بین دو غلتک گردان می باشد.

درخدمات نورد ورق ، فلز از بین دو غلتک که فاصله ی بین آن ها اندکی کمتر از ضخامت فلز ورودی است عبور داده می شود. مقدار تغییر شکلی که در اثر عبور دادن فلز از بین غلتک ها حاصل می شود، به شرایط اصطکاک در فصل مشترک فلز و غلتک بستگی دارد. به دلیل بالا بودن سرعت چرخش غلتک ها ، اصطکاک بین غلتک و فلز موجب به جلو راندن فلز شده و طول آن افزایش و ضخامت آن کاهش می یابد.

مشاهده بیشتر

قیمت دستگاه نورد ورق

به طور کلی قیمت دستگاه نورد ورق با توجه به نوسانات ارزی در بازار مقدار ثابتی نیست. اما با توجه به ویژگی های قابل ارائه در هر دستگاه، کم یا زیاد بودن قیمت دستگاه نورد ورق را می توان تا حدی پیش بینی کرد. به عنوان مثال در یک سری از دستگاه ها ، ماندگاری کیفیت و دقت حاصل از عملیات در طولانی مدت بالا می باشد. در نتیجه قیمت دستگاه نورد ورق ممکن است کمی بالا باشد. اما باید توجه داشت این بالا بودن قیمت دستگاه نورد ورق ، موجب کاهش هزینه تعمیر و نگهداری و بازگشت سریع سرمایه می شود. درنتیجه توجیه اقتصادی دارد.

دستگاه نورد ورق

دستگاه نورد ورق

خدمات مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

متنوع ترین خدمات صنعتی
بررسی و مقایسه ارائه دهندگان خدمات
محتوای تخصصی
مشاوره تخصصی رایگان
ثبت نام رایگان ارائه دهندگان