مشـاوره و پشـتیبانی

021-91303797

جوشکاری آرگون

جوشکاری آرگون

جوشکاری آرگون که با نامهای جوشکاری تنگستن ، جوشکاری تیگ یا TIG (Tungsten-Inert GAS) و جوشکاری GTAW (Gas–tungsten arc welding) نیز شناخته می شود، فرآیند جوشکاری ذوبی است. در این فرآیند ذوب و اتصال قطعات به وسیله تشکیل قوس بین یک الکترود تنگستنی غیرمصرفی و قطعه فلزی انجام می شود.

تعداد ارائه دهندگان:

4
ارائه دهندگان
معرفی خدمت

جوشکاری آرگون که با نامهای جوشکاری تنگستن ، جوشکاری تیگ یا TIG (Tungsten-Inert GAS) و جوشکاری GTAW (Gas–tungsten arc welding) نیز شناخته می شود، فرآیند جوشکاری ذوبی است. در این فرآیند ذوب و اتصال قطعات به وسیله تشکیل قوس بین یک الکترود تنگستنی غیرمصرفی و قطعه فلزی انجام می شود. محافظت از حوضچه مذاب و الکترود به وسیله گاز محافظ انجام می شود. گاز محافظ استفاده شده در جوشکاری تیگ اغلب گاز آرگون است و بنابراین این فرآیند در صنایع به نام جوشکاری آرگون شناخته می شود. هر چند در مواردی ممکن است از گازهایی مانند هلیم نیز به عنوان گاز محافظ استفاده شود. دمش گاز محافظ از طریق مشعل نگه دارنده الکترود تنگستن انجام می شود که به سیلندر گاز و منبع جریان متصل است.

مشاهده بیشتر

نظرات

2 Comments

 1. خشایار سماوات گفت:

  جوشکاری چدن با آرگون کار بیهوده ای هست و اصلا خوب جواب نمیده، ما که خوب جواب نگرفتیم

  • فرمت گفت:

   سلام دوست عزیز
   در مطلب هم ذکر شده که جوشکاری آرگون به عنوان روش جوشکاری تعمیراتی در چدن ها به کار میره.
   اگر قصد کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با نحوه جوشکاری قطعات خود یا سفارش خدمات مختلف مربوط به جوشکاری رو دارید با شماره زیر تماس بگیرید.
   09195799040

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

متنوع ترین خدمات صنعتی
بررسی و مقایسه ارائه دهندگان خدمات
محتوای تخصصی
مشاوره تخصصی رایگان
ثبت نام رایگان ارائه دهندگان