مشـاوره و پشـتیبانی

021-91303797

برش هواگاز

برش هواگاز

هوابرش یا برش هوا گاز فرآیندی بر پایه حرارت است که در آن از انرژی سوخت به همراه اکسیژن جهت عملیات برش کاری انواع فلزات استفاده می شود. برش هواگاز روشی بسیار ارزان قیمت و مرسوم در صنایع است و با اندکی تغییر در جوش کاری هم به کار می رود.

تعداد ارائه دهندگان:

4
ارائه دهندگان
معرفی خدمت

برش هواگاز

برش هوا گاز یا هوابرش فرآیندی بر پایه حرارت است که در آن از انرژی سوخت به همراه اکسیژن جهت عملیات برش کاری انواع فلزات استفاده می شود. برش هواگاز روشی بسیار ارزان قیمت و مرسوم در صنایع است و با اندکی تغییر در جوش کاری هم به کار می رود. برش هوا گاز قابلیت انجام برش هایی با ضخامت 6 تا 200 میلی متر را دارد. دقت عملکرد فرآیند هوابرش بسیار پایین است و هدر رفت زیادی طی برش پیش می آید.

قیمت هوابرش

مهمترین پارامتر تعیین کننده قیمت هوابرش نوع سوخت مورد استفاده و مقدار اکسیژن است. هزینه سوخت استیلن تا پنج برابر بیشتر از سوخت پروپان است اما نیاز به اکسیژن کمتری دارد. گازولین ارزان ترین گزینه برای انجام برش هواگاز است. روش ساخت نوک نازل و جنس آن از پارامترهای مهم دیگر روی قیمت هوابرش است. قیمت هوابرش بر خلاف باقی روش های برش با افزایش ضخامت قطعه کار افزایش نمی یابد و با تنظیم پارامترها قابلیت برش تا چندین سانتی متر را دارا می شود. نیاز به سوهان کشی، تمیزکاری و عملیات حرارتی و مکانیکی بعد از فرآیند، هزینه های اضافه ای هستند که بر قیمت هوابرش تاثیر می گذارد. بسته به نوع آلیاژ قطعه کار این هزینه ها می تواند بیشتر یا کمتر شوند.

فرآیند برش هواگاز

در دستگاه هوابرش یک ترکیب گازی مثل استیلن و اکسیژن به محل مورد نظر برای برش فلز دمیده شده و فلز تا دمای برافروختگی حرارت داده می شود. سپس به وسیله دمیدن جریان اکسیژن، فلز داغ اکسید می شود. در ادامه فرآیند برش هواگاز ، پیشرفت واکنش فلز داغ با اکسیژن تولید گرما و حرارت می نماید و دمای مورد نیاز برای هوابرش تامین می گردد. در واقع شعله مشعل فقط نقش آغازگر فرآیند برش هوا گاز را ایفا می نماید.

مشاهده بیشتر

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

متنوع ترین خدمات صنعتی
بررسی و مقایسه ارائه دهندگان خدمات
محتوای تخصصی
مشاوره تخصصی رایگان
ثبت نام رایگان ارائه دهندگان