مشـاوره و پشـتیبانی

021-91303797

آستمپرینگ فولاد

آستمپرینگ فولاد

هدف از فرآیند آستمپرینگ (Austempering) که زیرمجموعه ای از فرآیند های عملیات حرارتی است، ایجاد ساختار بینیتی می باشد. این فرآیند روی فلزات آهن، کربن متوسط و کربن بالا انجام می شود. آستمپرينگ فولاد ، به منظور افزایش استحکام، چقرمگی و کاهش اعوجاج قطعه فلزی استفاده می‌شود.

تعداد ارائه دهندگان:

4
ارائه دهندگان
معرفی خدمت

آستمپرینگ فولاد

هدف از فرآیند آستمپرینگ (Austempering) که زیرمجموعه ای از فرآیند های عملیات حرارتی است، ایجاد ساختار بینیتی می باشد. این فرآیند روی فلزات آهن، کربن متوسط و کربن بالا انجام می شود. آستمپرينگ فولاد ، به منظور افزایش استحکام، چقرمگی و کاهش اعوجاج قطعه فلزی استفاده می‌شود. این فرآیند برای فولادهای دارای کربن متوسط و بالا و نیز چدن نشکن بسیار کاربرد دارد. میزان سختی این فرآیند HRC  38-50 است.

محصولات آستمپر شده، در سطوح بالاتری نسبت به محصولات مارتمپر شده حرارت داده می شوند، که معمولاً بین 840 تا 950 درجه سانتیگراد است. این کار علاوه بر این که دمای داخلی و خارجی یکنواختی در قطعه ایجاد می کند، به ریزساختار بینیت اجازه می دهد تا در تمام قسمت های محصول تشکیل شود. فرآیند آستمپرینگ را می توان برای قطعات کار چدن شکل پذیر یا فولاد استفاده کرد. فرآیند کوئنچ کردن و خنک‌سازی بسیار سریع است و کل فرآیند نیازی به تمپر نهایی ندارد.

مشاهده بیشتر

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

متنوع ترین خدمات صنعتی
بررسی و مقایسه ارائه دهندگان خدمات
محتوای تخصصی
مشاوره تخصصی رایگان
ثبت نام رایگان ارائه دهندگان