آبکاری الکتروفورتیک

آبکاری الکتروفورتیک

آبکاری الکتروفورتیک یا فرآیند الکترولاک نقطه مشترک بین آبکاری الکتریکی و رنگ آمیزی است. در این فرآیند قطعه مورد نظر در محلول پایه آب که حاوی ذرات رنگ باردار است، قرار می گیرد. پس از آن با اعمال ولتاژ، ذرات رنگ بر سطح قطعه رسوب می کند. این فرآیند نسبت به سایر روش های پوشش دهی سرعت بسیار بالایی دارد. همچنین به دلیل عدم نیاز به نیروی کار زیاد، سازگاری با محیط زیست و تجهیزات نسبتاً ارزان فرآیندی مقرون به صرفه است.

تعداد ارائه دهندگان:

1
ارائه دهندگان
معرفی خدمت

آبکاری الکتروفورتیک یا فرآیند الکترولاک نقطه مشترک بین آبکاری الکتریکی و رنگ آمیزی است. در این فرآیند قطعه مورد نظر در محلول پایه آب که حاوی ذرات رنگ باردار است، قرار می گیرد. پس از آن با اعمال ولتاژ، ذرات رنگ بر سطح قطعه رسوب می کند.

آبکاری الکتروفورتیک به طور گسترده در صنعت خودرو ، هم داخل خودرو و هم در زیر کاپوت، استفاده می شود. همچنین رنگ الکترولاک به عنوان یک پرایمر برای رنگ پودری یا پوشش رویی برای آبکاری روی و یا آبکاری آلیاژ روی-نیکل مناسب است. به علاوه این پوشش به طور گسترده روی قطعات ریخته گری شده روی، آلومینیوم و چدن، قطعات پرس شده در صنعت خودرو و فولادهای با مقاومت کششی بالا برای جلوگیری از تردی هیدروژن اعمال می شود.

مشاهده بیشتر

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

متنوع ترین خدمات و کالاهای صنعتی
بررسی و مقایسه ارائه دهندگان
معرفی تخصصی خدمات و کالاها
مشاوره تخصصی رایگان
ثبت نام رایگان ارائه دهندگان