دستگاه پرداختکاری

دستگاه پرداختکاری

دستگاه پرداختکاری یا پولیش به منظور صاف و براق کردن و اعمال تغییرات مشخص در سطوح مواد تولید شده به کار می رود. این کار باعث بهبود ظاهر آن ماده می شود. استفاده از دستگاه پرداختکاری یکی از روشهای مناسب برای ازبین بردن ضایعات حاصل از برش می باشد.

تعداد مدل های موجود:

0
مدل های کالا
مدل
معرفی کالا

دستگاه پرداختکاری یا پولیش به منظور صاف و براق کردن و اعمال تغییرات مشخص در سطوح مواد تولید شده به کار می رود. این کار باعث بهبود ظاهر آن ماده می شود. استفاده از دستگاه پرداختکاری یکی از روشهای مناسب برای از بین بردن ضایعات حاصل از برشکاری می باشد.

دستگاه پرداختکاری موشکی به دستگاه های تک فاز و سه فاز گفته میشود. این نوع دستگاه ها که شامل دستگاه پرداختکاری موشکی تک فاز و همچنین دستگاه پرداختکاری موشکی سه فاز می باشد دارای مشخصات زیر می باشند. دستگاه پرداختکاری موشکی سه فاز شامل دو دور متغییر که دور اول آن 1490 و دور دوم آن 2980 که اصطلاحا به آن 3000 هزار دور نیز می گویند. این نوع از دستگاه ها با برق سه فاز صنعتی کار کرده و از قدرت بیشتری نیز برخوردار نیز هستند. دستگاه پرداختکاری موشکی سه فاز با قدرت  15 اسب بخار و 20 اسب بخار و همچنین 25 اسب بخار نیز قابل تولید می باشد. همچنین قابل ذکر است که دستگاه پرداخت کاری موشکی سه فاز به طور معمول با توان 15 اسب به طور معمول در دسترس است .ولی قدرت های بیشتر به صورت سفارشی تولید می شود.

دستگاه پرداختکاری موشکی تک فاز

دستگاه پرداختکاری موشکی تک فاز با برق تک فاز کار کرده و همچنین با دور اول 1490 و دور دوم 2980 میباشد که با توان 5.5 اسب تولید می شود. همانگونه که در بالا ذکر شد و درباره دستگاه پرداختکاری موشکی توضیح داده شد. دستگاه پرداختکاری موشکی سه فاز برای کارهایی با قدرت و همچنین توان بیشتر مصرف میشود. دستگاه پرداختکاری موشکی تک فاز برای کارهای ضعیف تر و همچنین مکان هایی که از برق سه فاز برخوردار نیستند.

دستگاه پرداختکاری

دستگاه پرداختکاری

کارایی دستگاه پرداختکاری

به طور معمول کارایی دستگاه پرداختکاری در بازار ایران به صورت کامل حرفه ای میباشد. یعنی به این صورت که دستگاه های پولیش با توجه به کارایی و قدرتی که دارند کارایی خود را در زمینه پرداختکاری به خوبی نمایش داده اند. دستگاه گیلانس به نوعی از ابتدایی ترین و میتوان گفت یکی از ارکان مهم در پرداخت کاری میباشد. به طور مثال در زمانی که پرداخت کار شروع به فعالیت پرداخت کاری میکند میبایست این دستگاه را خریداری نموده و سپس دیگر اقلام شامل گیلانس، واکس، صابون، فرچه کنفی، فرچه سیمی این موارد برای کار کردن در محیط کاری پرداخت کاری مورد نیاز میباشد.

کار با دستگاه پرداخت کاری

برای کار با دستگاه پرداختکاری در ابتدا با توجه به موارد ایمنی کابل دستگاه را به برق متصل می نماییم. لازم به ذکر است که باید کلید دستگاه در حالت 0 و یا off قرار داشته باشد. بعد از اطمینان از این مورد، گیلانس مورد نظر را داخل شفت قرار داده و پولک ها را در کنار گیلانس ها گذاشته و بعد مهره دستگاه را سفت می نمایید. دستگاه را در حالت 1 و یا حالت دور اول قرار دهید بعد از مقداری واکس که گیلانسی که در حال چرخش است در تماس قرار میدهید. بعد از این کار با توجه به چرخش و حرارتی که ایجاد میشود مقداری از واکس به گیلانس چسبیده و کار شروع میشود.

برای اینکه بتوان از کیفیت خوبی برخوردار شویم میبایست با توجه به نوع کارمان از دور دوم که حداکثر توان میباشد استفاده میکنیم.لازم به ذکر میباشد که دستگاه پرداختکاری موشکی تک فاز که در دو نوع تولید میشود می بایست موارد زیر رعایت شود. در بعضی از این نوع دستگاه های پرداخت کاری تک فاز با استارت و بدون استارت میباشد. در دستگاه پرداخت کاری موشکی تک فاز که بدون استارت میباشد کار خاصی لازم نیست انجام شود. ولی در دستگاه پرداخت کاری موشکی تک فاز که از نوع استارتی میباشد، باید در ابتدا از کلید که بر روی 0 و یا همان off باشد مطمئن شویم سپس کلید استارت را نگه داشته و بعد کلید را به سمت 1 و یا همان دور کند و یا همان دور اول ببریم .بعد از این کار در صورت نیاز به دور دوم نیز خواهیم رفت.

دستگاه پرداختکاری

دستگاه پرداختکاری

نکته قابل توجه در دستگاه پرداخت کاری موشکی این است که در هنگام قطع برق و یا قطع کردن کلید برق دستگاه پرداخت کاری موشکی باید  کلید را مجددا به حالت خاموش گذاشته و سپس مراحل را دوباره انجام دهید. در غیر این صورت دستگاه پرداختکاری موشکی دچار سوختگی شده و خرابی دستگاه را به همراه دارد که این نوع خطا دردستگاه پرداخت کاری جز گارانتی نمیباشد.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

متنوع ترین خدمات و کالاهای صنعتی
بررسی و مقایسه ارائه دهندگان
معرفی تخصصی خدمات و کالاها
مشاوره تخصصی رایگان
ثبت نام رایگان ارائه دهندگان