مارتمپرینگ فولاد

مارتمپرینگ فولاد

عملیات حرارتی مارتمپرینگ (Martempering) که آن را مارکوئنچینگ هم می نامند یک عملیات سریع می باشد که شامل کوئنچ ناپیوسته قطعه می باشد. مارتمپرینگ همچنین به عنوان کوئنچینگ پله ای یا interrupted quenching نیز شناخته می شود.

تعداد ارائه دهندگان:

4
ارائه دهندگان
معرفی خدمت

عملیات حرارتی مارتمپرینگ (Martempering) که آن را مارکوئنچینگ هم می نامند یک عملیات سریع می باشد که شامل کوئنچ ناپیوسته قطعه می باشد. مارتمپرینگ همچنین به عنوان کوئنچینگ پله ای یا interrupted quenching نیز شناخته می شود. در فرآیند مارتمپرینگ فولاد ، فولاد در دمای بالای نقطه بحرانی حرارت داده می شود و در مرحله بعد در حمام نمک، روغن و یا سرب، سرد شده و دمای آن کاهش می یابد که دمای حمام حدود 300-150 درجه سانتی گراد می باشد. تا زمانی که دمای قطعه در تمام سطح کار، یکنواخت شود، در این دما یعنی دمای بالاتر از نقطه شروع مارتنزیت نگه داشته می شود. پس از آن در هوا یا روغن تا دمای اتاق خنک می شود. سپس فولاد حرارت داده می شود. در این فرآیند، آستنیت با کوئنچ کردن مرحله ای، با سرعت کافی برای جلوگیری از تشکیل فریت، پرلیت یا بینیت، به مارتنزیت تبدیل می شود.

مشاهده بیشتر

نظرات

2 Comments

 1. شهرام جیرانی گفت:

  شما مارتمپرینگ فولاد رو برای چه گریدهایی انجام میدید؟
  چه عملیات حرارتی دیگه ای رو روی فولادها انجام میدید؟

  • فرمت گفت:

   سلام
   خدمت مارتمپرینگ فولاد برای تمامی گرید های مناسب برای این عملیات حرارتی از قبیل فولادهای آلیاژی، فولادهای ابزار و فولادهای زنگ نزن ارائه میشه.
   در ضمن برای سفارش هر گونه عملیات حرارتی مربوط به فولادها به لینک زیر مراجعه کنید.
   عملیات حرارتی فولاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

متنوع ترین خدمات و کالاهای صنعتی
بررسی و مقایسه ارائه دهندگان
معرفی تخصصی خدمات و کالاها
مشاوره تخصصی رایگان
ثبت نام رایگان ارائه دهندگان