مشـاوره و پشـتیبانی

021-91303797

آنودایز

آنودایز

قیمت آنادایز آلومینیوم به ابعاد قطعه مورد نظر و نوع رنگ استفاده شده در فرآیند آنودایزینگ بستگی دارد. به طور کلی بالاترین قیمت به رنگ های مشکی و طلایی اختصاص دارد و رنگ نقره ای (سیلور) ارزان ترین قیمت را دارد. همچنین گاهی به منظور ایجاد تنوع بیشتر در آنادایز رنگی آلومینیوم، به فرآیند های اضافی مانند پولیش کردن و براشینگ نیاز است که توسط تجهیزات خاص و نیروی متخصص انجام می شود.

تعداد ارائه دهندگان:

0
ارائه دهندگان
معرفی خدمت

آنودایز

آنودایز فرآیندی است که در آن لایه ای از اکسید به منظور محافظت از سطح و یا کاربردهای تزئینی بر روی سطح فلز پوشش داده می شود. قیمت آنادایز فلزاتی مانند آلومینیوم به شکل کلی قطعه مورد نظر و مدت زمانی که صرف انجام فرآیند می شود ، بستگی دارد. به طوری کلی فلزات تمایل به اکسید شدن دارند و ایجاد این لایه اکسیدی پایدار به دو طریق انجام می شود:

  • روش شیمیایی: در این روش، جذب فلز یا اکسید فلز بر روی سطح سبب تشکیل لایه پایدار می شود که این روش در فرآیندی مانند کروماته کردن استفاده می شود.
  • روش آنودایز یا الکتروشیمیایی: در این روش، اکسید فلزی به شکل کاملا متراکم و غیرقابل نفوذ بر روی سطح تشکیل می شود که این روش نیز در فرآیندی مانند آنودایز الومینیوم استفاده می شود.

مشاهده بیشتر

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

متنوع ترین خدمات صنعتی
بررسی و مقایسه ارائه دهندگان خدمات
محتوای تخصصی
مشاوره تخصصی رایگان
ثبت نام رایگان ارائه دهندگان