Search
Generic filters
Search
Generic filters
کوره بریزینگ

کوره بریزینگ

کوره بریزینگ یا کوره های خلا (Vacuum Furnace) در طرح ها و اندازه های مختلف در دسترس هستند. کوره بریزینگ بر اساس سفارش مشتری و استانداردهای خاص ساخته می شوند. آن ها برای فراوری و برآوردن نیازهای مخاص در زمینه های متالورژی، زیست فناوری، برق و الکترونیک و … استفاده می شوند.

تعداد مدل های موجود:

0
مدل های کالا
مدل
معرفی کالا

کوره بریزینگ

کوره بریزینگ یا کوره های خلا (Vacuum Furnace) در طرح ها و اندازه های مختلف در دسترس هستند. کوره بریزینگ بر اساس سفارش مشتری و استانداردهای خاص ساخته می شوند. آن ها برای فراوری و برآوردن نیازهای مخاص در زمینه های متالورژی، زیست فناوری، برق و الکترونیک و … استفاده می شوند. از نظر تاریخی کاربردهای حرارتی در خلا یا کوره بریزینگ به یکی از موارد زیر مربوط می شود. اول اینکه هیچ تکنولوژی بهتر از عملیات حرارتی در خلا یا در کوره بریزینگ نمی باشد. همچنین عملکرد بهتر خلا از دیدگاه متالورژیکی، عملکرد بهتر در خلا از نقطه نظر اقتصادی و عملکرد بهتر در خلا از دیدگاه بهبود سطحی از دیگر مواردی هستند که ما را به استفاده از این کوره ها تشویق می کنند.

امروزه نیازهای صنعتی باعث شده است تا صنعتگران از عملیات حرارتی ویژه برای افزایش تولید و انعطاف پذیری استفاده می کنند. کوره بریزینگ یا همان کوره های عملیات حرارتی در خلا یکی از فناوری هایی است که بخش وسیعی از نیازهای صنعتی را برآورد می کنند. برای انجام بهتر فرایندهای عملیات حرارتی با کوره بریزینگ لازم است تا اقدامات زیر انجام شود. کنترل فرایند (یعنی دقت)، قابلیت گزارش دقیق از مراحل فرایند، اطمینان پذیری بالا، -امکان استفاده برای مواد جدید، فرایند های جدید و دستورالعمل های جدید، پیوستگی تولید و کاهش آسیب های محیطی. همه این عوامل باعث مزایای اقتصادی شده است، از این رو، فراوری در خلا توان تولید را افزایش می دهد، کمترین اعوجاج و کاهش زمان های هر چرخه را به دنبال خواهد داشت.

کوره بریزینگ

کوره بریزینگ

مهمترین بخش های کوره خلا یا کوره بریزینگ شامل سیستم های زیر است. محفظه خلا در کوره بریزینگ ، منطقه داغ، سیستم پمپ، سیستم خنک کننده، سیستم کنترل دما و فشار و سیستم جابجایی.

انواع کوره خلا یا بریزینگ

تولید کنندگان، کوره بریزینگ یا کوره خلا را به صورت افقی و عمودی می سازند. محفظه خلا لازم نیست استوانه ای باشد. معمولا برای افزایش استحکام، تعویض سالانه آسترهای داخلی و خارجی و فرآهم کردن مسیر گردش آب محفظه به صورت گرد ساخته می شوند. البته در برخی موارد، محفظه خلا مربع است و جداره خارجی استوانه ای است و گاهی برعکس.

کوره بریزینگ یا کوره های خلا می توانند به صورت نیمه پیوسته یا ثابت(batch) باشند. نوع نیمه پیوسته می تواند شامل یک یا چند محفظه باشد. در کوره های خلا ثابت قطعات کاری در کل سیکل در محل خود ثابت هستند. در کوره خلا نیمه پیوسته قطعات کاری از یک موقعیت به موقعیت دیگر حرکت می کنند. کوره های خلا معمولا با طرح های دیواره داغ (hot wall ) و سرد (cold wall ) تولید می شوند. کوره های جداره داغ معمولا برای تولید کنندگان ارزان تمام می شود. کوره های خلا دیواره داغ نرخ پمپاژ سریع تر و مشکلات نشت کمتری دارند.

امروزه از کوره بریزینگ یا کوره های خلا دیواره سرد استفاده می شود که دارای دمای کاری بالاتر هستند. این کوره ها نرخ سرد کردن و گرم کردن سریع تر، یکنواختی دمایی بهتر و اتلاف حرارتی کمتری دارند. علاوه بر این، حرارت کمتری به محیط اطراف منتقل می شود.

منطقه داغ کوره بریزینگ

برای ساخت منطقه داغ انتخاب های زیادی وجود دارد، معروف ترین انتخاب ها شامل موارد زیر است:

-همه بخش های فلزی و حفاظ های تابشی شامل فولاد زنگ نزن یا آلیاژهای پایه نیکل با حداکثر دمای کاری ℃1150 ، مولیبدن با حداکثر دمای کاری ℃1700 ، تنگستن یا تانتالیوم با حداکثر دمای کاری ℃2400.

همه بخش های داغ می تواند از گرافیت، برد گرافیتی، لایه های گرافیتی یا مواد کامپوزیتی کربن-کربن ساخته شود. همه بخش های داغ می تواند از الیاف سرامیکی ساخته شود. از ترکیب مواد فوق الذکر نیز می توان در ساخت منطقه داغ استفاده کرد.

کوره بریزینگ

کوره بریزینگ

سیستم پمپ اغلب نقش مستقلی دارد و تولید کنندگان مختلفی در این زمینه وجود دارند. سازندگان کوره خلا پمپ های خود را از تامین کنندگان پمپ خریداری می کنند. اگر خصوصیت خاصی نیاز باشد یا اهمیت بیشتری داشته باشد استفاده کننده باید موارد زیر را به تولید کنندگان پمپ متذکر شود. حجم و مساحت سطحی مخزن اصلی کوره بریزینگ ، زمان مورد نیاز برای رسیدن به فشار نهایی، انواع لایه های منطقه داغ و خروج گاز از قطعات بارگذاری شده و قید و بند مرتبط.

 

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

متنوع ترین خدمات صنعتی
بررسی و مقایسه ارائه دهندگان خدمات
محتوای تخصصی
مشاوره تخصصی رایگان
ثبت نام رایگان ارائه دهندگان