Search
Generic filters
Search
Generic filters
دستگاه لوله خم کن

دستگاه لوله خم کن

دستگاه لوله خم کن ابزاری است برای خم کردن لوله کشی مختلف مانند مس، فولاد ضد زنگ که برای ایجاد زوایا و منحنی های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. دستگاه لوله خم کن در انواع مختلفی تولید می شوند.

تعداد مدل های موجود:

0
مدل های کالا
مدل
معرفی کالا

دستگاه لوله خم کن

دستگاه لوله خم کن ابزاری است برای خم کردن لوله کشی مختلف مانند مس، فولاد ضد زنگ که برای ایجاد زوایا و منحنی های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. دستگاه لوله خم کن در انواع مختلفی تولید می شوند که در ادامه به آنها می پردازیم. دستگاه لوله خم کن در سایزهای مختلف از جمله سایز 2، 3، 4، 5 اینچ می باشند که دارای قدرت بالایی هستند. و قابلیت خم کاری لوله تا قطر 114 و ضخامت 7 میلی متر را دارا هستند.

همچنین دستگاه لوله خم کن برای کارهای سنگین مناسب و دارای سیستم تنظیم و دیجیتال برای تنظیم سرعت می باشند. همان طور که گفتیم دستگاه خم کن در انواع مختلفی تولید می گردند که شامل دستگاه لوله خم کن برقی، دستگاه لوله خم کن دستی و دستگاه لوله خم کن هیدرولیک است. خمکاری بدون چروک شدگی و دفرم شدن لوله و همچنین قابلیت خم کاری لوله با کمترین شعاع خم از جمله مزایای دستگاه لوله خم کن است.

دستگاه لوله خم کن دستی و هیدرولیک

دستگاه لوله خم کن دستی لوله کشی برای مکان های کوچک و در مکان هایی قابل جابجایی هستند. دستگاه لوله خم کن دستی برای لوله ها با قطر پایین به کار می روند و می توان با نیروی دست خمکاری کرد. و در انواع مختلفی همچون لوله خم کن دستی جغجغه ای، لوله خمکن دستی رومیزی تولید می گردد. یکی از ویژگی های دستگاه لوله خم کن دستی قابلیت اتصال به گیره می باشد که در هنگام خمکاری لوله با ضخامت و طول زیاد مفید می باشد.

دستگاه لوله خم کن هیدرولیک یکی از پر فروش ترین و با کیفیت ترین دستگاه های خم کن هستند. همچنین دارای بندریل می باشد و توانایی خم کاری لوله تا قطر 32 میلیمتر و ضخامت 2/5 میلی متر را دارند.و عملیات خم کاری لوله به صورت موتورگیر بکس انجام می شود.

دستگاه لوله خم کن

دستگاه لوله خم کن

دستگاه لوله خم کن برقی

دستگاه لوله خم کن  برقی در سایزهای مختلفی تولید می گردد و دارای قدرت بسیار بالایی بوده است. دستگاه لوله خم کن برقی قابلیت خم کاری با کمترین شعاع خم و خم کاری بدون چروک شدگی و دفرمه شدن را دارند. قابلیت خم کاری تا قطر 114 و ضخامت 7 میلی متر می باشد. و دارای سیستم تنظیم و کنترل دیجیتال برای تنظیم سرعت می باشند.

نکات ایمنی دستگاه لوله خم کن

۱- اطمینان از عدم وجود اشیا در بین تیغه های دستگاه لوله خم کن ۲- اپراتور کار با دستگاه لوله خم کن باید از وسایل حفاظتی همچون کفش کار، لباس کار مناسب استفاده نمود. ۳- از قرار دادن قطعات فلزی با ضخامت بالا در بین فک ها جدا خودداری شود. در هنگام تعویض قالب حتما دستگاه را خاموش کنید. ۴- در هنگام جمع آوری ضایعاتی که دارای سطوح برنده هستند از دستکش استفاده گردد. ۵- بازدید هنگام کار در دوره های مرتب در قسمت ها بعمل آمده تا از عملکرد صحیح کار آنها اطمینان حاصل گردد.

۶- برای بالا بردن دقت و دیدن جزئیات روشنایی کافی برای دستگاه تامین شود و در مواقع لزوم از نورهای کمکی استفاده شود. 7- این دستگاه صرفا جهت خم کردن قطعات می باشد. و عملیات پرسکاری رو قطعه نبایستی انجام شود. 8- از قرار دادن دست در منطقه خطر دستگاه لوله خم کن به شدت پرهیز کنید. 9-  در هنگام تعمیر دستگاه لوله خم کن سیستم برق بایستی از تابلوی اصلی قطع و علامت هشدار بر روی دستگاه نصب شده باشد. ۱۰- هنگام بلند کردن دستگاه به دو نفر اپراتور نیاز می باشد.

دستگاه خم لوله

دستگاه لوله خم کن در راستای کارهای صنعتی و ساختمانی و فعالیت در راستای خم لوله بسیار مورد نیاز است. دستگاه لوله خم کن مناسب برای لوله هایی با ضخامت بالا انجام می گردد. معمولا برای لوله هایی همانند سایز 14 و کمتر از خم های دستی استفاده می شود. ولی خم های بیشتر نیاز به وارد سازی نیرو می باشد. از این رو استفاده از قدرت دست کاری دشوار و به دنبال خطا انجام می گردد. از این رو دستگاه لوله خم کن با توجه به سایز لوله از لقمه های متفاوتی برخوردار می گردد. البته در زمان خرید در نظر بگیرید که حداقل و حداکثر وجود دارد.

دستگاه لوله خم کن

دستگاه لوله خم کن

 

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

متنوع ترین خدمات صنعتی
بررسی و مقایسه ارائه دهندگان خدمات
محتوای تخصصی
مشاوره تخصصی رایگان
ثبت نام رایگان ارائه دهندگان